недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во пресрет на изборите во Македонија Сијарто со порака до Македонците

Во пресрет на изборите во Македонија Сијарто со порака до Македонците

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија Петер Сијатро преку статус на Фејсбук и посакува среќа на Македонија во пресрет на изборите кои ќе се одржат на 15 јули.

-Меѓународниот либерален мејнстрим се обиде сè, но централното европско право води со 3-0:
✅ Србија
✅ Хрватска
✅ Полска
Северна Македонија се подготвува! ??
Честитки, Анджеј Дуда!
Ајде, ВМРО!
Meǵunarodniot libera, стои во неговиот пост на Фејсбук.

A nemzetközi liberális mainstream most is mindent megpróbált, de a közép-európai jobboldal 3-0-ra vezet:

✅Szerbia…

Posted by Szijjártó Péter on Monday, July 13, 2020

Коронавирус