среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во Перу запленети два тона кокаин

Во Перу запленети два тона кокаин

Полицијата на Перу откри и заплени приближно два тона кокаин и уапси четири лица.

Дрогата била откриена во подморница, која пловела во близина на границата со Еквадор.

Перу и Колумбија се најголеми производители на кокаин во светот.

Коронавирус