четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во Панама запленети пет тони кокаин

Во Панама запленети пет тони кокаин

Полицијата во Панама заплени пет тони кокаин шверцуван во полуподморница и уапси четворица Колумбијци, соопштија денеска властите во Панама.

Службата за поморско воздухопловство не прецизираше кон која дестинација шверцерите ја пренесувале дрогата.

Панама минатата година забележа рекордна заплена од вкупно 91 тон дрога од кои – 77,9 тони кокаин и 12,9 тони марихуана.

Коронавирус