петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 21
home Вести

Во оваа држава досега немаше коронавирус, деновиве регистрирани првите заразени

Во оваа држава досега немаше коронавирус, деновиве регистрирани првите заразени

Таџикистан, една од земјите кои досега не пријави ниту еден случај на новиот коронавирус, ги регистрира првите случаи на инфекција, јави порталот „Ејжа плус“.

Министерството за здравство во земјата соопшти дека до денеска се пријавени 15 случаи на заразени со вирусот.

Здравствените власти претходно велеа дека низ населението циркулира пневмонија.

Освен Таџикистан, до сега уште 33 држави и територии во светот досега немаат пријавено ниту еден случај на Ковид-19. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија