понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Њујорк нови 432 жртви од Ковид-19

Во Њујорк нови 432 жртви од Ковид-19

Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во американската држава Њујорк се зголеми за 432 во изминатите 24 часа на 2.373, соопшти гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо.

Според него, бројот на заразени се искачи на 92.381 од 83.712, колку што беа претходниот ден.

Коронавирус