понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 60
home Вести

Во невремето во Италија досега загинаа 14 лица

Во невремето во Италија досега загинаа 14 лица

Две лица загинаа во невремето во Италија кога врз автомобилот во кој се наоѓале паднало дрво.

Досега во невремето што ја зафати Италија последните неколку дена загинаа 14 лица.

Како што пренесуваат локалните медиуми, уништени се и патиштата во живописното село Портофини, каде што фериброд е единствено превозно средство за жителите на ова медитеранско пристаниште.