недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во невремето во Индија загинаа 26 лица

Во невремето во Индија загинаа 26 лица

Во невремето кое ја зафати индиската држава Утар Прадаш загинаа 26 лица, а 57 се повредени.

Весникот „Индија денес“ посочува дека многумина се повредени кога куќите, среде ноќ, им се урнале. Бурата, проследена со громотевици и обилни дождови, уништи 16 куќи во северниот дел на Утар Прадеш.

Властите наредија веднаш да се преземат мерки за да им се помогне на засегнатите.

Коронавирус