вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 69
home Вести

Во НАТО утре средба Столтенберг – Коѕијас

Во НАТО утре средба Столтенберг – Коѕијас

Генералниот секретарт на НАТО, Јенс Столтенберг и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас утре ќе остварат средба во седиштето на Алијансата, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми Столтенберг и Коѕијас ќе разговараат за прашањето за името меѓу Македонија и Грција, за грчко-турските односи и двајцата грчки војници што се наоѓаат во турски затвор.

 

Локални избори 2021