среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Вести

Во Мексико пронајдени 59 тајно закопани тела

Меѓу жртвите најмалку 10 се женски личности, сите останати се млади, а многумина и тинејџери.
Во Мексико пронајдени 59 тајно закопани тела

Педесет и девет тела се пронајдени во скриени гробови во централен Мексико, соопштила власта на Мексико.

Гробовите се откриени во општина Салватијера во мексичката држава Гванахуато, во која нагло расте бројот на убиства поради војната ривалството на наркокартелите.

 

Коронавирус