недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во Мексико повредени 25 лица при експлозија на траект

Во Мексико повредени 25 лица при експлозија на траект

Најмалку 25 лица се повредени вчера при експлозија на траект во Мексико, соопштија локалните власти.

Повредените се главно мексикански државјани, а има и тројца Канаѓани и двајца Американци.

Експлозијата се случила додека патниците излегувале од траектот во летувалиштето Плаја дел Кармен.

Засега не е позната причината за експлозијата.

Коронавирус