понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Мексико 1.890 заразени со коронавирус, 79 починати

Во Мексико 1.890 заразени со коронавирус, 79 починати

Мексиканското Министерство за здравство објави дека досега во земјата се регистрирани 1.890 случаи на коронавирусот.

Од Ковид-19 досега починале 79 луѓе, кои имале хронични заболувања или биле постари.

Коронавирус