вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 4
home Вести

Во јапонскиот парламент се пробуваа шлемови за земјотрес (ВИДЕО)

Во јапонскиот парламент се пробуваа шлемови за земјотрес (ВИДЕО)

Јапонските парламентарции пробуваа расклопувачки пластични шлемови на глава, како дел од редовна вежба за однесување за време на земјотрес.

Во продолжение погледнете како тоа изгледаше:

Коронавирус