среда, 2. декември 2020. Вести денес: 154
home Вести

Во Израел издадено предупредување од воздушна опасност

Во Израел издадено предупредување од воздушна опасност

Во јужниот дел на Израел, во близина на Појасот Газа вечерва се слушнаа сирени кои предупредуваат на можноста од опасност од ракетен напад, соопшти израелската армија.

Се уште не е познато дали некоја ракета паднала на израелска територија.

„Ерусалим пост“ објави дека по огласувањето на сирените нема информации за експлозии.

МИА

Коронавирус