четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 187
home Вести

Во Италија уапсени три момчиња од Валона за шверц на дрога

Три момчиња од приморскиот град Валона се уапсени од страна на италијанската полиција, откако биле фатени со моторен чамец во кој имало дрога и оружје.
Во Италија уапсени три момчиња од Валона за шверц на дрога

Тие тргнале од албанскиот брег, а биле откриени во близина на Лече.

Во чамецот имало 1,7 тони марихуана и неколку парчиња оружје. Уапсените се на возраст од 25 години.

Во текот на минатата година италијанската полиција запленила над 40 тони мархуана од Албанија.

Коронавирус