четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 119
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Истанбул запленети фалсификувани долари во вредност од 271 милион евра

Во Истанбул запленети фалсификувани долари во вредност од 271 милион евра

Турските власти во Истанбул запленија фалсификувани долари во вредност од 271 милион евра, објави турската телевизија НТВ.

Според властите, тоа е најголемата сума фалсификувани банкноти што досега е запленета.

При првична операција на полицијата не било откриено ништо, но подоцна била пронајдена врата зад голем електронски панел.

Уапсени се пет лица, меѓу кои и еден поранешен припадник на полицијата.

Коронавирус