вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 67
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Во Иран уапсени пет лица под обвинение за шпионажа

Во Иран уапсени пет лица под обвинение за шпионажа

Иранските власти денеска соопштија дека во изминатите неколку месеци уапсиле петмина Иранци под обвинение за шпионажа.

Тие се товарат дека шпионирале во корист на Израел, на Велика Британија и на Германија.

Иранските власти наведоа дека двајца од уапсените веќе се осудени на затворски казни. (MИА)