сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 68
home Вести

Во Иран од Ковид-19 починале повеќе од 21.000 луѓе

Во Иран од Ковид-19 починале повеќе од 21.000 луѓе

Бројот на смртни случаи во Иран од последици од коронавирусот надмина 21.000, откако во последните 24 часа починаа уште 119 лица, објави денеска Министерството за здравство.

Портпаролката на Министерството за здравство Сима Садат Лари изјави дека во истиот период се регистрирани 2.203 новозаразени.

Во Иран од почетокот на епидемијата се заразени вкупно 385.606 лица.

Коронавирус