среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во Иран 54 смртни случаи за еден ден од Ковид-19

Во Иран 54 смртни случаи за еден ден од Ковид-19

Иранските власти соопштија денеска за 54 жртви од новиот коронавирус, со што цифрата на починати се зголеми на 291. Во таа држава се регистрирани 8.042 заразени со тој вирус.

Според портпаролот на Министерството за здравство тоа е зголемен број на смртни случаи за 18 отсто за еден ден и за 12 отсто поголем број на потврдени случаи на зараза.

Коронавирус