среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 99
home Вести

Во Индија скоро 6 милиони заразени со коронавирус

Во Индија скоро 6 милиони заразени со коронавирус

Според податоците на тамошното Министерство за здравство, од почетокот на епидемијата со корнавирус во таа земја се заразиле 5.992.533 лица, а оздравеле 4.941.628, пренесе новинската агенција „АНИ“.

Во последните 24 часа од Ковид-19 починале 1.124 лица, вкупно 94.503.

Според Индискиот совет за медицински истражувања до вчера се тестирани 71.257.836 луѓе.

Коронавирус