вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 136
home Вести

Во Индија повеќе од милион заразени од Ковид-19

Во Индија повеќе од милион заразени од Ковид-19

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Индија денеска надмина еден милион.

Како последица на вирусот Ковид-19 во земјата починале вкупно 26.508 лица, а за последните 24 часа регистрирани се 671 смртни случаи.

Во многу индиски држави се воведени карантински мерки, како резултат на зголемениот број заразени.

Коронавирус