среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Во хеликоптерска несреќа во Русија загина директорот на „Абрау ер транспорт“

Во хеликоптерска несреќа во Русија загина директорот на „Абрау ер транспорт“

Јуриј Корољев, директор на непрофитната организација „Абрау ер транспорт“ денеска загина во хеликоптерска несреќа во руската Краснодарската Област.

Хеликоптерот полетал од градот Абрау-Дурсо за Анапа удрил во брдо и се запали.

Корољев, кој пилотирал, бил единствен патник во хеликоптерот.

Во тек е истрага за причините за несреќата. (МИА)

Коронавирус