понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 152
home Вести

Во Германија за еден ден регистрирани 7.595 нови случаи на Ковид-19

Во Германија за еден ден регистрирани 7.595 нови случаи на Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Германија 7.595 лица биле позитивни на коронавирус, соопшти германскиот Институт „Роберт Кох“.

Во соопштението се наведува дека бројот на заразени во Германија пораснал на вкупно 380.762.

Бројот на смртни случаи поврзани со Ковид-19 пораснал на 9.875, откако вчера во Германија починале уште 39 луѓе.

Коронавирус