недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 119
home Вести

Во Германија епидемијата не се смирува

Во Германија епидемијата не се смирува

Бројот на новозаразени со коронавирусот во Германија во последните 24 часа е 1.218, со што вкупниот број на потврдени случаи достигна 243.599.

Институтот за инфективни болести Роберт Кох соопшти дека во последното деноноќие починале уште четири пациенти со Ковид-19, со што бројот на смртни случаи од почетокот на пандемијата се зголеми на 9.302. (MИА)

Коронавирус