вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Во Франција илјадници домови останаа без струја поради невремето Бела

Во Франција илјадници домови останаа без струја поради невремето Бела

Илјадници домови во северозападна Франција денеска останаа без електрична енергија откако бурата „Бела“ ја погоди областа, со ветрови од 120 километри на час.

Дистрибутерот на електрична енергија Енедис на Твитер соопшти дека повеќе од 6.000 домови останале без електрична енергија во Нормандија и околу 4.000 во Бретања. (МИА)

Коронавирус