петок, 9. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во Франција 574 нови смртни случаи за еден ден

Во Франција 574 нови смртни случаи за еден ден

Во текот на изминатите 24 часа во Франција се регистрирани 574 смртни случаи, односно 14.967 смртни случаи од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА.

На интензивна нега се 6.821 пациент, а во неделата имало 6.845. Здравствените власти наведоа дека важно е да се задржи будноста бидејќи и понатаму во болниците во Франција има голем број пациенти.

Qatar 2022