петок, 23. јули 2021. Вести денес: 153
home Вести

Во Бразил речиси 42 илјади новозаразени од Ковид-19

Во Бразил речиси 42 илјади новозаразени од Ковид-19

Во Бразил, во последните 24 часа, се регистрирани 41.857 нови случаи на коронавирус, а починаа уште 1.300 луѓе, соопшти Министерството за здравство.

Досега во земјата се заразени 1,92 милиони луѓе, вклучувајќи го и претседателот Жаир Болсонаро.

Од последиците од вирусот досега починаа 74.133 лица.

Коронавирус