среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 152
home Вести

Во Бразил најмногу смртни случаи од Ковид-19 во последните три месеци

Во Бразил најмногу смртни случаи од Ковид-19 во последните три месеци

Бразил во последните 24 часа регистрира 1.092 нови смртни случаи од Ковид-19, што е најмногу за еден ден во последните три месеци, покажуваат податоците објавени од Министерството за здравство.

Бразил, кој ја има втората најсмртоносна епидемија по САД, исто така, пријави 69.826 нови потврдени случаи на коронавирус, бидејќи дневните инфекции повторно се зголемија по краткото затишје.

Локални избори 2021