четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 136
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Во близина на Москва загина дете во експлозија на бомба од Втората светска војна

Во близина на Москва загина дете во експлозија на бомба од Втората светска војна

Четиринаесетгодишно дете загина во експлозија на бомба од Втората светска војна во воено-патриотскиот центар Лобња, недалеку од Москва, јави агенцијата ТАСС, повикувајќи се на извор од службите за итни случаи.

Според тој извор, детето се обидело да ја демонтира бомбата во детскиот воено-патриотски центар, кога уредот експлодирал.

Детето било без надзор на возрасен.

Експлозијата не предизвикала штета или пожар.

Прес центарот на Обвинителството соопшти дека е покрената истрага поради несовесно ракување со оружје.

Коронавирус