сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

ВИДЕО за историја: Папата се моли сам на празниот плоштад

ВИДЕО за историја: Папата се моли сам на празниот плоштад

Папата Франциск одржа молитва против пандемијата и коронавирусот.

Сподели и папски благослов „Urbi et orbi“ кој инаку се дели само на Божиќ и Велигден, кога Плоштадот на Св. Петар е преполн од верници од целиот свет.

Папата го повикал целиот свет да се обедини во молитва и со тоа да одговори на пандемијата.

 

Коронавирус