понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

(ВИДЕО) Вооружен напад во Тексас, тројца убиени 20 ранети

(ВИДЕО) Вооружен напад во Тексас, тројца убиени 20 ранети

Три лица се убиени, а 20 се повредени во вооружен напад за време на забава во близина на студентски кампус на универзитетот во Гринвил, Тексас. Мотивот за нападот сѐ уште не е познат. Првите луѓе на универзитетот го потврдиле настанот, но ги отфрлаат наводите дека инцидентот се случил во студентскиот кампус.

Си-Ен-Ен пренесува дека пукањето се случило во изнајмена сала, од страна на студентско братство

Напаѓачот е во бегство, а истрагата во тек.

Коронавирус