понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 180
home Вести

ВИДЕО: Вооружен напад во Мериленд во САД, има мртви (ВО ЖИВО)

ВИДЕО: Вооружен напад во Мериленд во САД, има мртви (ВО ЖИВО)

Во округот Харфорд во американската сојузна држава Мериленд дошло до пукање во кое има најмалку три жртви,

Од полицијата соопштуваат дека засега не се познати повеќе детали.

-Можеме да потврдиме дека имало пукање. Има повеќе жртви. Ситуацијата сè уште трае. Избегнувајте го тоа подрачје“, објави полицијата на „Твитер“.

Локалните медиуми пренесуваат дека полицијата е на терен. Пукањето се случило во Перимен, град во близина на Балтимор, околу 9 часот по локално време.

Коронавирус