понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 155
home Вести

ВИДЕО: Вооружен напад во Калифонија, пискотници и бегање на сите страни

ВИДЕО: Вооружен напад во Калифонија, пискотници и бегање на сите страни

Четири лица се убиени, меѓу кои и осомничениот напаѓач, а најмалку 15 повредени во вооружен напад за време на фестивалот за храна во Калифорнија.

Очевидци тврдат дека жена околу триесетина години одненадеж извадила пушка и почнала да пука по луѓето.

„Видов како пука во сите правци. Немаше некоја посебна мета“, изјавија очевидци.

Локалните медиуми пишуваат дека осомничено за нападот е уште едно лице, кое се јавувало во својство на помагач.

Коронавирус