недела, 12. јули 2020. Вести денес: 61
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

ВИДЕО: Вооружен човек се заканува дека ќе го разнесе мостот во Киев

ВИДЕО: Вооружен човек се заканува дека ќе го разнесе мостот во Киев

Едно лице се заканува дека ќе го разнесе мостот во Киев, каде што се наоѓа метро станицата.

– Тој почна да пука, изјави началникот на киевската полиција, Андреј Кришченко.

На местото на настанот се спроведува специјална операција.

Полицијата овој случај го квалификува како подготовка за терористички напад.

– Непознат маж пука и се заканува со експлозија. Водиме специјална полициска акција. Сега таму се наоѓаат претставници на сите служби. Стопирано е движењето на автомобили и возови на мостот, се наведува во изјавата на началникот.

Напаѓачот се заканува дека ќе разнесе и државни институции.

Парламентарни избори 2020