понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Вести

ВИДЕО: Во карантин гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, негов помошник позитивен на Ковид-19

ВИДЕО: Во карантин гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, негов помошник позитивен на Ковид-19

Гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, Италија, Атилио Фонтана, изјави дека ќе биде ставен во карантин две недели откако е утврдено дека неговиот помошник е позитивен на новиот коронавирус.

Фонтана ова го објави во видео порака на Фејсбук.

Ломбардија е жариште на ширењето на коронавирусот во Италија.

Во земјата се пријавени 400 случаи на Ковид-19, што е најголем број на заразени во Европа.

Коронавирус