вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

ВИДЕО: Ураганот пустоши во САД – летаат кровови, нема струја, вода во домовите

ВИДЕО: Ураганот пустоши во САД – летаат кровови, нема струја, вода во домовите

Ураганот Флоренс кој беше најавен во делови на САД, пустоши од вчера, водата влезе во домовите во Каролина, нема струја во делови, а летаат и кровови и предмети од ветерот со 120 километри на час.

Авиони ја надлетуваат државата и хеликоптери, а веќе има пријави за штети.

Коронавирус