среда, 8. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ВИДЕО: Трамп случајно го открил планот за Мексико- мавтал со хартии и одбивал да открие детали

ВИДЕО: Трамп случајно го открил планот за Мексико- мавтал со хартии и одбивал да открие детали

Американскиот претседател Доналд Трамп случајно открил детали за договорот околу имиграцијата со Мексико, кога мавтал со хартии на кои имало детали од договорот.

Претходно, тој одбил да ги откри плановите пред новинарите, наведувајќи дека се тајни.

Меѓутоа, тон ги открил мавтајќи со потпишани договори, кои фоторепортерите ги фотографирале, зголемиле и така дошле до детали од договорот.

Во нив е наведен поанот Мексико да се означи како трета земја и Мексико да се обврзе веднаш да ги преиспита своите закони за да стане трета земја.

Планот, меѓу другото, содржи и делови од регионалниот план за азил кој би вклучувал и неколку јужноамерикански земји кои прифаќаат мигранти.

Парламентарни избори 2020