среда, 21. април 2021. Вести денес: 170
home Вести

ВИДЕО: Трагедија во домот на албанско семејство од Македонија во Мелбурн, таткото си ги убил ќерката и зетот

ВИДЕО: Трагедија во домот на албанско семејство од Македонија во Мелбурн, таткото си ги убил ќерката и зетот

Млада нововенчана двојка е убиена во пукање во Јаравил, во предградието на Мелбурн, јавуваат австралиските медиуми.

Ветон Мусаи (29) починал во болница, ден по смртта на неговата 25 годишна сопруга Линдита.

Таткото на Линдита останува во болница под полициска заштита, каде му се санираат повредите здобиени од огнено оружје.

Полицијата соопшти дека нема потрага по друго лице во врска со овој инцидент.

Инаку, семејството Мусаи е по потекло од Струга.

Коронавирус