среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

ВИДЕО: Торнадо предизвика паника во Истанбул

ВИДЕО: Торнадо предизвика паника во Истанбул

Жителите на истанбулската населба Јеникој биле во паника кога виделе дека кон нивните домови се наближува торнадо.

Како што јавува Хуриет, за среќа торнадото исчезнало кога стигнало од копното.

Коронавирус