сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Терасите се рушеле една врз друга- 15 лица повредени, засега нема информација за загинати

ВИДЕО: Терасите се рушеле една врз друга- 15 лица повредени, засега нема информација за загинати

Најмалку 15 лица се повредени денеска, меѓу кои и три деца, кога една на друга се срушија тераси на згради во Њу Џерси.

За сега не е позната состојбата на повредените и со какви повреди се здобиени.

Сите повредени се примени во болница, а засега не е познато н дали има заробено луѓе под рушевините.

Коронавирус