среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Татко организирал напад со киселина врз 3-годишниот син- собрал екипа со која направил брутален план

ВИДЕО: Татко организирал напад со киселина врз 3-годишниот син- собрал екипа со која направил брутален план

Татко со потекло од Авганистан е прогласен за виновен и осуден на 16 години затвор, поради тоа што среде борба за старателство со поранешната сопруга, организирал фрлање на киселина врз тригодишниот син.

Мајката на момчето го напуштила сопругот во 2016 година, па сама се грижела за нивните три деца.

Стравичниот план е сопроведен кога неговата жена со децата во јули минатата година била во продавница.

На надзорните камери се гледаат тројца мажи кои ја следеле мајката и со неа влегле во продавницата.

На снимката потоа се гледа како тројцата мажи мирно излегуваат од продавница.

Момчето се здобило со изгореници по лицето и рацете. Наводно после нападот само плачело и врескало дека се го боли. Сега е добро и живее со својата мајка.

Локални избори 2021