вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

(ВИДЕО) Страшно: Загинаа неколку часа после свадбата – Млад брачен пар настрада во несреќа со хеликоптер

(ВИДЕО) Страшно: Загинаа неколку часа после свадбата – Млад брачен пар настрада во несреќа со хеликоптер

Вил Бајлер и Бејли Акерман се венчале во саботата навечер на ранч во местото Јувелди, во Тексас, на 125 километри западно од главниот град Сан Антонио. Тие по свадбата тргнале кон ранчот на таткото на малдоженецот со хеликоптер „Бел 206Б“.

Од непознати причини, хеликоптерот паднал и заедно со младоженецот и невестата загинал и пилотот Џералд Грин Лоренс.

Младоженците биле студенти на Универзитетот во Хантсвил , Тексас.

Коронавирус