петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Страшно торнадо ја зафати Германија – најмалку 40 лица се повредени, три лица загинаа

ВИДЕО: Страшно торнадо ја зафати Германија – најмалку 40 лица се повредени, три лица загинаа

Најмалку 40 лица, од кои 10 се потешко повредени во торнадото кое погоди неколку места на северот на Германија.

Најмногу повредени има во Падерборн, а во тој регион поради невремето беше запрен и железничкиот сообраќај.

Надлежните ги повикаа граѓаните да останат во своите домови до смирување на времето.

Коронавирус