вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 94
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

ВИДЕО: Спасено девојче кое поминало 24 часа под рушевини по експлозијата во Бејрут

ВИДЕО: Спасено девојче кое поминало 24 часа под рушевини по експлозијата во Бејрут

Во големата експлозија која се случи во Бејрут загинаа над 130 лица, илјадници се повредени, а по голем број се уште се трага.

Дејли Мејл јавува дека од под рушевините, по поминати 24 часа е спасено девојче.

Во Бејрут се уште се трага по десетици лица. Се очекува дека бројот на починати и повредени во следните денови ќе расте.

Жителите на Бејрут се бесни на властите бидејќи поради негрижа дозволиле да дојде до експлозајта.

За потсетување во Бејрут е прогласена двонеделна вонредна состојба.