сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Снимаше како врне, па оддеднаш настана хаос, ветер носеше се пред себе

ВИДЕО: Снимаше како врне, па оддеднаш настана хаос, ветер носеше се пред себе

Властие во Америка во Канзас ја проценуваат штета од торнадата кои ја погодија државата .

Разорни торнада и силни ветрови беснаеат ширум земјата, а пустош оставија зад себе и во Мисури, Охајо и Тексас.

На социјаллните мрежи се појавија многу видеа, но ова видео посебнопредизвика внимание и кометари.

Американец снима како врне, а оддеднаш се се претвара во хаос.

Засега не е познато каде точно е снимено видеотот, но погледнете како разорно торнадо носи се пред себе.

Коронавирус