среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

ВИДЕО: Силно невреме во Москва, апокалиптични сцени по невидените врнежи

ВИДЕО: Силно невреме во Москва, апокалиптични сцени по невидените врнежи

Во силно невреме што вчера ја зафати Москва срушено се 170 стебла, а оштетени 45 автомобили, изјавиле за РИА Новости од Итните служби.

Во Московската област срушени се 108 стебла, а оштетени 20 автомобили.

Голема количина дожд наврна вчера во Москва, а метеоролозите претходно најавија дека ќе наврнат околу 70 проценти од месечната количина дожд.

Коронавирус