сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

(ВИДЕО) Силна експлозија во Белгија, уништени неколку куќи!

(ВИДЕО) Силна експлозија во Белгија, уништени неколку куќи!

Во силна експлозија што денеска одекна во предградие на предградие на Антверпен во Белгија, уништени се повеќе куќи, а едно лице е извлечено од под урнатините.

Противпожарната служба соопшти дека е можно да има уште луѓе под разурнатите објекти.

Неофицијално, експлозијата ја предизвикало експлозија на гас.

Коронавирус