четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

ВИДЕО: Силен земјотрес ја погоди Јапонија

ВИДЕО: Силен земјотрес ја погоди Јапонија
фото: printscreen/global-discovery

Силен земјотрес ја погоди денеска Јапонија, во близина на најголемиот остров Хоншу.

Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC) соопшти дека земјотресот бил со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот се случил на длабочина од 60 километри, соопшти EMSC, пренесе Ројтерс.

Коронавирус