четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 81
home Вести

ВИДЕО: Се запали авион при слетување во Британија

ВИДЕО: Се запали авион при слетување во Британија

Моторот на „BOEING 747“ се запали при лошо слетување на аеродромот во Ист Мидлендс. Најверојатно никој не е повреден на товарот џамбо-џет, кој пристигнал од Лајпциг во Германија.

Еден сведок изјавил дека дека моторот „проголтал нешто“ при пристигнувањето, пренесе „The Sun“.

Коронавирус