среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Се судрија авион и автомобил, несекојдневна сцена на автопат

ВИДЕО: Се судрија авион и автомобил, несекојдневна сцена на автопат

Пилот на мал авион бил приморан да слета на автопат во Минесота, при што се судрил во автомобил.

Инцидентот се случил во средата вечерта по локално време.

Пилотот успеал да го приземји авионот на автопатот, а при судирот со автомобилот никој не е тешко повреден.

Британи Јурик која управувала со автомобилот изјавил дека авионот го забележала секунда пред судирот, па не била во можност соодветно да изреагира. Причината за присилното слетувањето е дефект во моторот на авионот.

Коронавирус