четврток, 24. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВИДЕО: Се сруши авион на мексиканската војска, загинаа шест војници

ВИДЕО: Се сруши авион на мексиканската војска, загинаа шест војници

Шест припадници на мексиканската војска загинаа во несреќа во која учествувал авион на мексиканското воздухопловство во Веракруз, соопшти Министерството за одбрана.

Несреќата се случила кога авион „лирџет 45“ полетал од аеродром во општината Емилиано Запата.

Жртвите не се идентификувани, а војската спроведува истрага.

Коронавирус